Choď na obsah Choď na menu
 


Výber

4. 11. 2009

EÚ súčasnosti sa razantne približuje namiesto k slobodným národným štátom
k útvaru pripomínajúceho Rímsku ríšu v čase tesne pred začiatkom jej
rozkladu, so silným centralizmom a byrokratickým dirigizmom."
:: Samuel Mirel

 

 

Veď ešte zhubnejšia než naša bieda je tá všeobecná nepoctivosť, triumfujúca nerestná duchovná úbohosť, ktorá prerástla do nových špičiek spoločnosti a ktorú na nás vyvraciavajú všetky televízne bedne.“
:: Alexander Solženicyn

 

 

Slovensko v porovnaní s obdobím do roku 1989 celkovo upadá, vnútorne sa rozkladá. Je hospodársky okupovanou krajinou, ovládanou zahraničným kapitálom, zdrojom lacnej pracovnej sily, odbytišťom nekvalitných a zdraviu škodlivých výrobkov. V súčasnom systéme prevláda uniformita v hodnotení a prístupe k politickým udalostiam, obava zo slobodne vyjadrených a zvrchovaných postojov.
:: Peter Dinuš

 

 

...prestaneme tlačiť oznámenia, inštrukcie a dotazníky v španielčine alebo akomkoľvek inom jazyku ako v angličtine. Povinosťou každého prisťahovalca do ktorejkoľvek krajiny je naučiť sa jazyk svojej novej vlasti... Jazyk je jedným z dôležitých faktorov, ktoré nás spájajú... Doma môže každý rozprávať akýmkoľvek jazykom... ale v USA budeme mať iba jeden úradný jazyk: angličtinu.“
::americký prezident Barack Obama vo svojom inaguračnom prejave, citovaný v Literárnom týždenníku, str. 4, 25. 9. 2009

 

 

 

Ak neveríte v slobodu prejavu pre ľudí, ktorých nemáte radi, potom neveríte v slobodu prejavu vôbec.“
:: Noam Chomsky

 

Antifa – pozor, to nie sú žiadni antifašisti, iba antivýrastkovia: pavlovovskí psi Nového svetového poriadku, ktorí svoje „pravica“ a „nácko“ vybrešú na každého, kto by mohol byť nebezpečný tomuto poriadku.

 

 

 

Dánsko ponúka imigrantom 100 000.- dánskych korún, aby sa vrátili domov
Stredo-pravá dánska vláda dosiahla dohodu so svojím kľúčovým spojencom, ultrapravicovou Dánskou ľudovou stranou (DPP), ohľadom rozpočtu na rok 2010.
Dánska vláda ponúka imigrantom, ktorým sa nedarí prispôsobiť sa štandardom hostiteľskej krajiny, 11 000.- dánskych korún, aby sa navždy vrátili do svojich domovských krajín.  Zvyšnú sumu do výšky 100 000.- dánskych korún im potom vyplácajú po odovzdaní dánskeho povolenia na pobyt.  Teraz v rozpočte vydeľujú finančné prostriedky aj pre mestské rady, aby mohli "motivovať" cudzích štátnych príslušníkov na odchod domov. Ministerstvo pre utečencov, imigrantov a integráciu hovorí, že program od roku 1997, kedy s nápadom prišli, už využilo okolo 2 524 osôb, ktorí dobrovoľne opustili krajinu.  Väčšina z nich pochádzala z bývalej Juhoslávie, Iraku, Iránu, Libanonu, Somálska a Turecka. Imigranti predstavujú 7,3 % dánskej populácie (5,5 milióna obyvateľov).  Z toho 4,5 % pochádza z ne-západných krajín.
Telegraph: "Dennmark offers immigrants 12 000 to return home"
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/dennmark/6533845/Dennmark.offers-imm...