Choď na obsah Choď na menu
 


Tvár človeka

26. 10. 2009

Čo prezrádza vaša tvár?

 

 

 

 

 

Viete o tom, že stačí jediný pohľad do vašej tváre, aby vaše okolie zistilo ako ste na tom so zdravím, alkoholom či stresom? Veru tak, tvár je miestom, ktoré nemilosrdne vyzradí všetky vaše fyzické i psychické prehrešky!

 

 

Bežné sprievodné javy na tvári, ktoré prezrádzajú naše prehrešky, či nezdravý životný štýl sú nám známe. Zrejme menej známe však je, že na základe zafarbenia našej pokožky, vrások, či vyrážok vedia odborníci s veľkou presnosťou diagnostikovať aj závažnejšie zdravotné, či psychické problémy človeka.

Čínska medicína
Čínski lekári sa už od pradávna držia svojich tradícií a pripisujú veľký význam určovaniu diagnózy podľa vzhľadu človeka. Ide o vzácny poznatok, ktorý si starostlivo chránia a odovzdávajú z generácie na generáciu. Pozrú svojmu pacientovi najprv na tvár a vzápätí určia jeho problém.

A nielen to – z tváre vedia vyčítať aj budúcnosť a osud dotyčného, ako aj základné povahové vlastnosti. Tak ako vo všetkom, aj tu zavládla komercia a schopnosti Ďalekého Východu radi využívajú napríklad obchodníci na preverovanie spoľahlivosti svojich obchodných partnerov.  

Diagnóza tváre
Charakterové vlastnosti človeka môžu byť ľahko odhalené na základe tvaru tváre, nosa, očí a úst. Človek má na svojej tvári a ušiach 150 bodov, podľa ktorých vedia odborníci vyčítať určité udalosti v jeho živote. Napríklad vrásky ťahajúce sa horizontálne pozdĺž chrbta nosa medzi očami vznikajú ako dôsledok extrémne negatívnych situácii – rozvod, strata zamestnania, smrť blízkeho – a signalizujú, že dotyčná osoba by si mala šetriť svoje sily. 

Podstatou čítania z tváre je prepojenie medzi orgánmi a tvárou:

Ústa, pery
Oblasť úst patrí pohlavným orgánom a imunitnému systému človeka. Pery samotné prezrádzajú stav tráviaceho systému človeka – opuchnuté alebo suché pery súvisia so žalúdočno-črevnými problémami.

Líca
Zapálené a popraskané žilky v oblasti líc upozorňujú na usádzanie hlienov v dýchacom systéme, ktoré môže byť spôsobené aj prílišnou konzumáciou mliečnych produktov. Pokiaľ máte líca bledé, príčinou zrejme bude nedostatok železa vo vašom organizme.

Oblasť očí
Stav vašej pečene vyčítate z oblasti medzi obočím – pokiaľ máte túto partiu príliš mastnú, začervenanú alebo zhúžvanú, mali by ste sa rozhodne strániť alkoholu a živočíšnych tukov. A tiež vám dobre urobí sa občas poriadne vyzúriť, čiže nedržať svoj hnev v sebe.

Problémy s obličkami sa dajú ľahko rozpoznať podľa stavu pokožky pod vašimi očami. Pokiaľ máte tmavé kruhy, opuchy a príliš veľa vrások pravdepodobne nedostatočne prijímate tekutiny, ale môžu to byť aj alergie, prípadne trpíte veľkým žiaľom. Vejáriky okolo očí nie sú len následkom veselej usmievavej povahy a mimiky, ale aj signálom na nedostatok nenasýtených mastných kyselín obsiahnutých v rastlinných olejoch a orechoch.

Opuch celých viečok môže mať svoj pôvod v alergiách alebo zlom stave vášho lymfatického systému.

Prezradia vás stravovacie návyky
Áno, okrem vášho zdravotného a duševného stavu sa aj tento faktor veľmi významne podpisuje na stav vašej pokožky. Prehnaná konzumácia alkoholu, nedodržiavanie pitného režimu, nedostatočný príjem vitamínov a minerálnych látok, málo nenasýtených, ale zato veľa nasýtených mastných kyselín – to všetko zanecháva svoje stopy.

Vyživte svoju pleť
Základom zdravej výživy pleti sú potraviny rastlinného charakteru, okrem iného celozrnné produkty a veľa ovocia a zeleniny. Najdôležitejšie však zostáva správne trávenie organizmu.

  • Suchá, šupinatá pokožka s červenými fľakmi upozorňuje na nedostatok vitamínov a minerálnych látok v tele. Chýba vám najmä vitamín A, ktorý nájdete v mlieku, syroch a vajciach, ale aj v rybách, špenáte a listových šalátoch.

  • Vrásky a predčasné starnutie pokožky svedčia o nedostatočnom príjme tekutín a nenasýtených mastných kyselín. Tie nájdete všade, kde je obsiahnutý vitamín E, napríklad v rastlinných olejoch, ale aj v olivách, slnečnicových jadierkach a vlašských orechoch.

  • Unavená pleť potrebuje viac vitamínu C, čiže papriku, kapustu, kivi, citrusové a bobuľové ovocné plody.

  • Popraskané kútiky úst sú signálom nedostatku vitamínu B2. Spoľahlivými zdrojmi sú mäso, pečienka, ryby, celozrnné produkty, mlieko, syry a vajcia.

  • Pomalú hojivosť raniek na tvári odstránite väčším prísunom zinku, teda jedzte veľa rýb, mäsa, mliečnych a celozrnných výrobkov.

  • Sivá farba pleti znamená nedostatok železa, ktorý nájdete v mäse, vnútornostiach, strukovinách, sóji a marhuliach.