Choď na obsah Choď na menu
 


Sny človeka

26. 10. 2009

Čo prezrádzajú erotické sny

Tretinu života trávime spánkom. Počas neho veľakrát zažívame veci, za ktoré by sme sa v reálnom živote aj hanbili. Mávate aj vy erotické sny?

zamilovaný pár
Autor: shutterstock

 

Keď máme problém a nevieme si s ním poradiť, často nám hovoria: Vyspi sa na to, ráno je múdrejšie večera. Sny nám pomáhajú rozpoznať to, čo nás trápi či stresuje, to, čoho zmysel potrebujeme nájsť, spracovať, prípadne sa s tým vyrovnať.

O čom sa nám zvyčajne sníva?

Erotické sny môžu vyjadrovať naše tajné túžby, odrážať náš každodenný život aj osobné potreby.

Môžeme prežívať erotické fantázie s ľuďmi, ktorých považujeme za atraktívnych alebo ich milujeme. V snoch zažívame aj sexuálne pocity voči ľuďom, ktorí nás v skutočnosti nepriťahujú. Vo sne ešte raz môžeme zažívať sexuálne zážitky (aj nepríjemné), ktoré sme v skutočnosti prežili.

Čo s nimi?

Naberte odvahu a začnite sa svojimi erotickými snami intenzívne zaoberať. Pokúste sa odpovedať na tieto otázky:

Akú asociáciu vo mne tento sen vyvoláva?

Ako sa cítim počas sna, som aktívna alebo pasívna?

Vychutnávam si nežnosti vo sne alebo sú v ňom momenty, keď sa cítim nepríjemne či ohrozená?

Čo z môjho sna zodpovedá skutočnosti? Je môj partner vo sne totožný s mojím partnerom v skutočnosti? Je to iba známy či úplne neznámy človek?

Zamyslenie sa nad erotickým snom vám totiž môže dať odpoveď na dôležitú otázku, ako sa vyvíja váš vzťah s partnerom a či napĺňa vaše očakávania.

Erotické sny s idolmi

Zvádzal vás vo vašich snoch David Beckham, George Clooney alebo Brad Pitt? Nemusíte sa za to hanbiť! Až štvrtina žien i mužov prežilo vo svojich snoch sex s prominentom. Mimochodom, v osvedčenej misionárskej polohe. Len pre zaujímavosť až tretina mužov sníva o sexe s Kylie Minogue a polovica žien spí vedľa partnera, no sníva o Davidovi Beckhamovi. Erotické fantázie v číslachNa čo muži a ženy pri sexe myslia, zostane väčšinou ich tajomstvom. Čo však prežívajú v snoch, poodhalil britský psychológ Brett Kahr, ktorý vyspovedal niekoľko stoviek žien a mužov medzi 18 a 90 a toto sú výsledky jeho štúdie: 28 percent žien sníva o sexe s dvomi a viacerými partnermi. Pre sex s cudzincom sa nadchýna prinajmenšom vo svojich snoch len 15 percent žien. 30 percent žien a 52 percent mužov si to vo svojich snoch užíva s vlastným partnerom.

Mám mu to povedať?

Nemusíte sa manželovi zdôveriť so svojím erotickým snom hneď pri šoférovaní v rannej špičke. Keď budete mať obaja chvíľku len pre seba, opatrne mu oznámte, čo ste v noci prežili či prežívate. Podeliť sa s ním o tieto zážitky môže byť veľmi zmysluplné. Takto sa dostanú u vás doma na pretras vaše i jeho sexuálne túžby, preberiete váš spoločný sexuálny život, prípadne niečo na ňom zmeníte.

"Pokiaľ sú sny výhradne príjemné a inšpirujúce a sú s partnerom, ktorému sa chcete s nimi zveriť, môže to byť prospešné pre váš spoločný vzťah a jeho ďalší vývin. Ak je sen menej príjemný, je pre vás skôr prekvapením či visí nad ním otáznik, je dobré sa zamyslieť nielen nad sexuálnym životom, ale nad vaším životom vo všeobecnosti. Ak sa opakuje a nedá vám spávať, tak tu niečo nehrá. Riešiť ho musíte v prvom rade sama so sebou, resp. s odborníkom psychológom," radí psychologička Mgr. Michaela Sokoliová. Malý snár pre vás!


Zviazaná neznámym
Ste zviazaná a nemôžete sa ubrániť neznámemu mužovi, ktorý si s vami môže robiť, čo len chce? Ak vám je tento sen povedomý, ste žena, ktorá má svoj život pevne v rukách. Občas si však želáte, aby ste všetku zodpovednosť mohli odložiť a mohli prežiť deň uvoľnenejšie a spontánnejšie.

Radovánky na verejnosti
Milovanie v kine alebo v kabínke obchodu. Predstava, ktorá vám cez deň naženie červeň do líc. Zároveň je však táto predstava veľmi vzrušujúca! Vo sne prežívate svoje fantázie a dobré spôsoby idú pritom bokom. Za takýmto snom sa skrýva túžba zobrať si bez zábran to, čo sa vám páči.

Sex s neznámym
O vzrušujúcom sexe s neznámym mužom často snívajú ženy, ktoré žijú pokojným životom. Majú dobré zamestnanie, pevný vzťah a rodinu. Napriek tomu si prajú vybočiť z tejto pravidelnosti a chcú prežiť dobrodružstvo.

V náručí ženy
Už ste sa prekvapená strhli zo spánku, lebo sa vám snívalo, že sa milujete so ženou? Žiaden strach, nič sa nedeje! To vám len vaše podvedomie hlási, že sa príliš intenzívne zaoberáte svojou ženskosťou. Prípadne sa cítite nepochopená svojím partnerom a túžite po partnerovi, ktorý by vás miloval z celého srdca a dokonale vám rozumel.

Len sa pozeráte
Stojíte za oponou alebo pozeráte cez kľúčovú dierku. A vidíte ľúbostný akt milencov. Tento sen signalizuje, že sa cítite preťažená a potrebujete si oddýchnuť. Ženy, ktoré majú takéto sny, sú totiž perfektné organizátorky a nič nenechávajú na náhodu. Majú na seba vysoké nároky a aj pri milovaní sú zamerané na svoj výkon.

Dvojnásobné nežnosti
Ste ich kráľovná a oni dvaja vás rozmaznávajú svojimi nežnosťami celú noc. Každé vaše želanie vám vyčítajú z očí. Škoda, že sa vám to len sníva. Ak sa vám sníva o milovaní s dvomi mužmi naraz, potrebujete v reálnom živote viac uznania, pretože práve ženy s nízkym sebavedomím túžia, aby ich uctievali, obdivovali a rozmaznávali.