Choď na obsah Choď na menu
 


Oči II

26. 10. 2009

Čo prezrádzajú vaše oči

 

Čo prezrádzajú vaše očiPri prvom styku s cudzím človekom si najskôr všimneme oči dotyčného- aspoň to tvrdia výsledky viacerých ankiet a štúdií. Koniec- koncov, pripisuje sa im nemalý význam.. Veď práve veľké oči s dlhými mihalnicami sú všeobecne považované za ideál krásy. Viete však, čo hovorí farba vašich očí? Čítajte ďalej a dozviete sa dokonca aj to, ako zhodíte prebytočné kilogramy nabraté počas sviatkov práve na základe farby očí.

Modré oči - Ľudia so svetlomodrými očami sú plní energie, dynamickí a svoju energiu by mohli rozdávať. Sú to vo všeobecnosti obľúbení spoločníci a na spoločenských akciách sú vždy vítaní.
Čo na to ručička váhy: Osoby so svetlomodrými očami obvykle nemávajú problémy s hmotnosťou. Nakoľko sú neustále v pohybe, nadváha im nehrozí. Ak patríte k tým, ktorí milujú sladkosti, občas ich vymeňte za ovocie (jablká, banány, marhule, čerešne, kiwi,..)

Tmavomodré oči majú zväčša pokojní ľudia. Aj najstresovejšie situácie vedia vyriešiť s povestným kľudom Angličana. Okrem toho majú skvelé organizačné schopnosti a problémy riešia ešte zahorúca, čo ich robí príkladnými zamestnancami.
Čo na to ručička váhy: Takíto ľudia sú veľmi emocionálni a svojmu okoliu sa snažia pomôcť najviac ako sa len dá. Pritom však zabúdajú na seba, čo môže v niektorých prípadoch vyústiť do nespavosti a únavy tela aj ducha. Do jedálneho lístka zaraďte potraviny obsahujúce vitamín D (mliečne výrobky, mlieko) a ovocie. Nezabudnite na pitný režim a oddych.

Sivé oči môžu na prvý pohľad pôsobiť chladno. Sú to však (niekedy až príliš) citliví ľudia, ktorí si svojou povahou a šarmom vedia získať takmer každého. Sú úprimní, príjemní a chápaví.
Čo na to ručička váhy: Tieto osoby sú gurmánmi, každé jedlo si dokážu naplno vychutnať. Farba, chuť, vôňa – to všetko výrazne prispieva k tomu, aby každý obed či večera boli neopakovateľným zážitkom. V ich jedálnom lístku by nemala chýbať hydina, chlieb a tmavé pečivo, strukoviny, ale aj melón, ananás. Jedlo ozvláštnite oreganom. Pozor na bublinky, uprednostnite radšej nesýtené nápoje.

Zelené oči prezrádzajú, že ide o človeka veselého a optimisticky naladeného. Je nesmierne zvedavý a nadchne ho každá novinka. Sú to tiež osoby kreatívne a nápadité.
Čo na to ručička váhy: V strave „zelenookých“ by nemali chýbať koreniny (ďumbier, chili, čierne korenie, oregano) a cesnak. Okrem toho by mali konzumovať zeleninu (čínska kapusta, zeler) a množstvo ovocia. Ak máte radi syry, doprajte si hlavne tofu syr, ktorý je veľmi chutný a navyše aj zdravý.

Veselí a srdeční ľudia mávajú obvykle hnedé oči. Nie sú však ochotní počúvať, sú omnoho lepší rozprávači. Sú obklopení priateľmi, alebo naopak samotári.
Čo na to ručička váhy: Nakoľko ich život je dosť uponáhľaný, mali by si vopred vyhradiť čas na jedlo. Všeobecne sa odporúča jesť pomalšie a nechať organizmu nejaký čas na trávenie. V opačnom prípade sa po obede môžeme cítiť unavení a chce sa nám spať. Doprajte si dostatok hydiny, ryže, zeleninu a ovocie.